Skip to main content

Rodinné centrum Heřmánek

  • Hledáme dobrovolníka/dobrovolnici na pomoc chlapci s lehkým mentálním postižením (26 let), kterého čekají v červnu zkoušky v oboru Pomocné zahradnické práce. Činnost dobrovolníka by spočívala v pomoci při přípravě na červnové zkoušky, vypracované otázky by bylo dobré společně projít a pomoc chlapci se je naučit. Ideálně 2x 1h/týden. Místo výkonu je Olomouc.
  • Akutně hledáme dobrovolníka na přípravu dívky v 6. třídě k postupovým zkouškám, které jsou již v červnu. Den i čas by sis mohl/a stanovit naprosto dle svých potřeb. Místo je v centru Olomouce. Důležité je s dívkou učivo projít, pomoci dostat se k tématu a povzbudit ji v učení.
  • Hledáme pomoc při adaptačním kurzu Školička Anička (skupina 7 dětí ve věku 2,5 – 3 roky + dvě dospělé osoby) Obsah: hraní, zpívání, výtvarné aktivity, pohybové aktivity, postupné zvykání si zvládnout čas bez rodičů… Dobrovolnická příležitost se koná 10x ve čtvrtek, 23.3. – 1.6.; 9.00 – 11.00 v RC Heřmánek, Náves svobody 41, Olomouc-Holice, busem č. 12, 19 trvá cesta 10 minut od hl. nádraží. Požadujeme chuť užít si 2 hodiny týdně s dětmi a schopnost pracovat v týmu. Nabízíme příjemné prostředí, zajímavou zkušenost, možnosti další spolupráce, potvrzení o praxi.
  • Hledáme pomoc při jednorázových akcích pro rodiny s dětmi,
  • Hledáme pomoc při propagaci aktivit RC Heřmánek na sociálních sítích, s administrativní pracÍ cca 5h/ týden s možností pokračování spolupráce na DPP v budoucnu.
  • Hledáme pomoc při doučování matematiky pro dívku v 9. třídě v rodině maminky samoživitelky (1x týdně, pondělí po 14.30, nebo úterý po 16 hodině, nebo čtvrtek po 16.hodině). Bydliště na Masarykově třídě.
  • Hledáme pomoc při doučování matematiky pro dívku v 6. třídě. (1x týdně, středa odpoledne). Bydliště poblíž Hl. nádraží
  • Hledáme dobrovolníky na doučování ukrajinských dětí (3. třída), zejména na doučování češtiny, ale i ostatních předmětů. Doba výkonu dobrovolnictví je od května do června, a to v pátky od 15 hod v prostorách ČvT.

Dobrovolnické příležitosti se realizují v Olomouci dle časových možností dobrovolníka.

Kontakt: dobrovolnictvi@upol.cz.