Pomoc Albínům v Zambii

Věděli jste, že albíni nevidí bílou křídu na černé tabuli?

Mimořádné příběhy lidí s albinismem v Africe, kteří žijí v každodenní nejistotě a strachu, že je ti druzí kvůli jejich jinakosti odsoudí, poníží, společensky vyloučí či zneužijí, přibližuje projekt Born different antropoložky Mildnerova Katerina z Filozofické fakulty Univerzita Palackého v Olomouci a fotografa Antonia Cossy.

Zmapovali nebezpečí únosu, rituálního zavraždění, zmrzačení či sexuálního zneužití lidí s albinismem v Zambii a Beninu.
Chcete-li nahlédnout do jejich životů navštivte webové stránky projektu  www.borndifferent.upol.cz

Co potřebujeme:

• Opalovací krémy s faktorem 50+ – Pomozme ochránit jejich citlivou pokožku před slunečními paprsky!

• Trička s dlouhým rukávem (vypraná, nijak nepoškozená) – Ideální ochrana před sluncem pro albíny.

• Barevné křídy – Albíni nevidí bílou křídu na černé tabuli.
    Psací potřeby – Pastelky, tužky, fixy vše je vítané.

Nyní máme úžasnou příležitost udělat něco skvělého společně! Vyhlašujeme materiální sbírku pro albíny v Zambii, kteří potřebují naši pomoc. Jestli máš doma něco z toho, co bys chtěl/a darovat, přijď za námi do kanceláře Dobrovolnického a Kariérního centra (Křížkovského 8) kdykoliv od 10:00 do 11:00 až do konce prázdnin!

Dobrovolnické centrum
Univerzity Palackého v Olomouci

dobrovolnictvi@upol.cz

Křížkovského 8
Olomouc 779 00
(Budova Rektorátu)

Provozní doba

Individuální konzultace a koučink na základě předchozí dohody. Kontaktujte nás e-mailem a domluvte si svůj termín!

Termíny workshopů, přednášek a všech našich skupinových akcí sledujte v Kalendáři nebo na našich sociálních sítích.