Neopouštěj staré věci pro nové

Termín: 22. 4. 2024

Série workshopů ke Dni Země na Univerzitě Palackého nabídne širokou škálu zábavných a inspirativních aktivit, které podporují udržitelnost a kreativitu. Účastnit se mohou zaměstnanci i studenti UP. Zájemci si mohou ušít recyklované ledvinky, namalovat hrnečky třeba s ekologickými motivy nebo vdechnout nový život svému oblečení a spoustu dalších zajímavých workshopů. Tyto aktivity se budou konat na různých místech univerzitní Olomouce. Workshopy jsou zdarma.
V menzách si můžete vybrat z navýšené nabídky vegetariánských pokrmů, viz jídelníček na Den Země níže.

Kreativní workshopy

Workshopy jsou zdarma.

Záchranáři zeleně: Jak udržet rostliny naživu a krásné

V dnešní době je péče o rostliny nejen záležitostí estetiky, ale i otázkou udržitelnosti a odpovědného přístupu k životnímu prostředí. Často se stává, že naše rostliny končí svůj život příliš brzy kvůli nedostatečné péči či nevhodným podmínkám. Tento workshop se zaměří na praktické tipy a triky, jak správně pečovat o rostliny, jak je vhodně umístit do prostoru a jak rozpoznat a řešit problémy, jako je nedolití, přelití či napadení škůdci. Účastníci se naučí správné postupy při střihu, přesazování a řízkování rostlin, aby mohli prodloužit životnost svých zelených společníků a přispět tak k udržitelnosti a harmonii v našich domovech i ve světě kolem nás. Přijďte se inspirovat a získat nové znalosti, které vám pomohou stát se skutečnými záchranáři zeleně!

Registrovat se můžete v čase od 15h.

Workshop bude probíhat na Envelopa Hub (17.listopadu 8a, Olomouc 779 00)

Vybarvi si šatník

Půjde o batikování studenou formou. Účastníci ať si přinesou nějaký starý svršek (tričko, košili, šortky) ideálně z bavlněného materiálu v nějaké světlejší barvě. A všichni přihlášení k danému workshopu dostanou nažehlovačku UP zdarma.

Registrovat se můžete v čase od 10h, 11h, 14h a 15h

Workshop bude probíhat ve Studentském klubu (Biskupské náměstí 1, Olomouc 779 00)

Workshop s Kattypop

Kattypop je značka, která vyrábí upcyklované ledvinky a peněženky z reklamních bannerů. Přijďte si pod dohledem Kattypop také vyrobit jeden z těchto výrobků. Ukážeme vám základy ručního šití a to, že krása spočívá v jednoduchosti.

Registrovat se můžete v čase od 16:30

Workshop bude probíhat v UPointu (Dům U černého psa, Horní nám. 205/12, Olomouc 779 00)

Vlastnoručně zdobený hrnek

Přijď si namalovat vybraný motiv na vlastní hrneček, který může posloužit jako originální dárek pro tvé blízké. Nástrojem ti budou profesionální akrylové fixy a výtvarným procesem tě povede lektorka Karolína Ondruchová Wellartová.

Registrovat se můžete na dva workshopy v čase od 15h a 16h

Workshop bude probíhat v prostorech Kariérního a Dobrovolnického centra UP (Křížkovského 8, nádvoří RUP, Olomouc 779 00)

Recy froté medvídci

Přijďte na workshop, který přináší zábavný způsob tvoření medvídků ze starých froté prostěradel. Naučte se šít a vyplňovat medvídky pod vedením naší instruktorky. Cílem je podpořit kreativitu, dát nový život starým látkám a zvýšit Vaši uvědomělost o udržitelnosti a recyklaci textilů. Odcházet budete s vlastním medvídkem a novými udržitelnými dovednostmi.

Registrovat se můžete v čase od 11h.

Speciální vegetariánské menu v menzách:

• Polévka celerová se smaženým hráškem
  • BEZLEP | Veganské trhané maso Chia-Sambal, rýže
  • BEZLEP | Květákový mozeček, brambory
  • 2x Sázené vejce, dušený špenát, brambory
  • Smažený sýr „Romadur“, hranolky, tatarka
  • Špecle s hráškem, fazolkami a slaninou
  • Toskánské špagety s kuřecím masem, parmazán